Direktorica Gradske biblioteke Herceg Novi posjetila Muzej grada Perasta

Danas je Muzej grada Perasta posjetila vd direktorke JU Gradska biblioteka i čitaonica Herceg Novi Jasna Maslan i tom prilikom je muzejskoj biblioteci poklonila 19 brojeva zbornika ”Boka: zbornik radova iz nauke, kulture i umjetnosti”.

U pitanju je vrijedan poklon kojim je obogaćen naš bibliotečki fond publikacijama ove hercegnovske ustanove kulture.

Naime, u pitanju je zbornik radova koji je rezultat proučavanja Boke Kotorske u prošlosti i sadašnjosti iz oblasti istorije, kulturne istorije, umjetnosti, arheologije, graditeljstva, istorije crkve, pisane baštine, etnologije, pomorstva, turizma, sporta, demografije, zaštite kulturne baštine, bibliografije, biografija znamenitih Bokelja i od 1969. godine izlazi jednom godišnje.