In memoriam: Mr Jovan Martinović

Povodom smrti mr Jovana Martinovića, istaknutog naučnika i velikog poznavaoca kulturnog života grada Kotora, Opštinska javna ustanova “Muzeji” Kotor u telegramu upućenom porodici izražava najdublje osjećaje saučešća.

Jovan Martinović ostavio je neizbrisiv trag u proučavanju kotorskih istorijskih prilika, pružajući široj javnosti neka od najznačajnijih otkrića vezanih za prošlost grada, potvrđujući ujedno viševjekovni značaj Kotora.

Izuzetna nam je čast što je Jovan Martinović od 1998. do 2002. godine bio predsjednik Savjeta OJU “Muzeji” Kotor, a nadasve zbog njegove veoma aktivne uloge u osnivanju Kotorskog lapidarijuma u Crkvi sv. Mihaila, otvorenom 2004. godine.

Jovan Martinović ogromnim znanjem i nesebičnom pomoći godinama je bio podrška našoj i ostalim ustanovama kulture u zaštiti i promociji izuzeztno vrijednog kulturnog i istorijskog nasljeđa koje baštini grad Kotor.

Kolektiv OJU “Muzeji” Kotor