OJU MUZEJI: DOBILI SMO NOVEMBARSKU NAGRADU GRADA KOTORA!

Opštinska javna ustanova „Muzeji“ zahvaljuje na velikom priznanju, podršci i čestitkama.

Opštinska javna ustanova „Muzeji“ dobila je najveće gradsko priznanje – Nagradu „21. Novembar“ koja je danas na svečanoj sjednici Skupštine opštine Kotor uručena direktorki naše muzejske ustanove dr um. Dušici Ivetić.
U obrazloženju ove odluke Žiri je zapisao: „Opštinska javna ustanova Muzeji ostvarila je značajne rezultate u ovoj godini: podizanjem nivoa naučnog i stručnog izučavanja, prezentacije i promocije muzejskih zbirki, predmeta i kulturnih dobara Boke uz korišćenje savremenih digitalnih metodologija, zatim novim i modernim postavkama u svojim muzejskim i galerijskim prostorima, izdavačkom djelatnošću i objavljivanjem važnih naslova – monografije Galerije solidarnosti i Kotorskih legendica, uključivanjem djece u muzejski život grada, podrškom čuvanju nematerijalnih kulturnih dobara i otvaranjem radionice za izradu suvenira od recikliranog papira kojima se promovišu muzejske postavke, knjige i edukativne kampanje ove muzejske ustanove.”