Podgorički osnovci posjetili Muzej grada Perasta

Učenici devetih razreda Osnovne škole “Sutjeska” iz Podgorice danas su u pratnji nastavnika posjetili Muzej grada Perasta.

Preko 150 polumaturanata ove podgoričke škole imali su priliku upoznati se sa baroknom palatom Bujović, jednom od najljepših na ovom području Jadrana, te sa bogatim kulturnim i istorijskim nasljeđem, prezentovanim u peraškom muzeju.

Ljepota i istorijska vrijednost izloženih eksponata, kao i zanimljive priče i legende o Perastu i njegovim znamenitim ličnostima, zaokupili su pažnju podgoričkih osnovaca koji, vjerujemo, nose lijep utisak iz grada Perasta.

S ciljem upoznavanja najmlađe publike sa vrijednim nasljeđem, Opštinska javna ustanova “Muzeji” Kotor nastavlja uspješnu saradnju sa obrazovnim ustanovama u zemlji.