Izložba radova sa radionice „Stara vještina za novo doba”

„Stara vještina za novo doba” – naziv je izložbe radova sa radionice dobrotske čipke koja je otvorena u Crkvi Svetog Pavla u okviru programa povodom Međunarodnog dana muzeja. Radionicu je od novembra prošle do marta ove godine pratilo dvadesetak učesnica i učesnika među kojima „Muzeji” posebno ističu i pohvaljuju interesovanje i postignuće đaka kotorskih osnovnih škola. Vještina izrade dobrotske čipke zaštićeno je nematerijalno kulturno dobro Crne Gore, a čuvarka ove vještine je Nada Radović koja je vodila radionice. „Danas čipka nije u opasnosti kao nekada zbog ljudi koji su prepoznali njen značaj. Učenice radionice, za mene škole, udahnule su joj život. Srećna sam zbog svih koji su učestvovali i učili čipku, pogotovo zbog ljudi iz inostranstva, najzad su stasali oni koji mogu učiti druge” – rekla je Radović. „Čast svima, ali na mladima svijet čipke ostaje i zato nam posebno znači učešće najmlađih. Organizacijom radionica dajemo doprinos održivosti i vitalnosti vještine izrade dobrotske čipke, a stara vještina u novom vremenu zaslužuje savremenu prezentaciju kakvu je upravo dobila” – kazala je menadžerka „Muzeja” Mileva Mršić. Na kraju programa učesnicama radionica podijeljene su potvrde o učešću. Izložba će biti otvorena narednih 15 dana.