Književno veče Književne zajednice “MIRKO BANJEVIĆ” iz Nikšića

U Galeriji solidarnosti održano je književno veče nikšićke književne zajednice “Mirko Banjević” kojim se kotorskoj publici udruženje predstavilo povodom 40 godina rada.

Svoje stihove su govorili su Milica Bakrač, Mileta Bulatović, Jelena Jovanović, Tatjana Kostić Vujović, Erieta Lakićević, Milka Nikolić, Ana Pejović i Radislav Gardašević koji je bio i moderator večeri.

“Oformljeni smo 1979. godine kao književni klub, a kasnije kao književna zajednica Mirko Banjević. Sada brojimo 35 članova koji pišu pjesme, aforizme, eseje, prozu, kritiku i naučne radove. Pojedinci su objavili od jedne do 25 knjiga, a neki čak i preko 50. Za ovo vrijeme postojanja od 40 godina upriličeno je mnogo književnih večeri, promocija knjiga, književnih časova po školama. Kao književna zajednica 2008. godine objavili smo zbornik pod nazivom Sazvučja, gdje je zastupljeno preko 30 pisaca. A 2005. godine smo objavili u ediciji Posebna izdanja ponovljeno izdanje prve knjige pjesama Mirka Banjevića koja nosi naziv Pobune uma” – čulo se od članova i članica književne zajednice “Mirko Banjević” iz Nikšića.

Muzeji Kotor - Galerija solidarnosti Muzeji Kotor - Galerija solidarnosti
Fotografije: Radio Kotor