Najava izložbe „Zbirka Večerina – Jadran nadahnuće”

„Zbirka Večerina – Jadran nadahnuće” – naziv je izložbe koja će biti otvorena u ponedjeljak 4. oktobra 2019. godine u 19 sati u Galeriji solidarnosti u Starom gradu.

Publici će biti predstavljena izuzetna zbirka slika hrvatske i crnogorske obale koje su od sredine 19. do sredine 20. vijeka radili hrvatski, austrijski, njemački, italijanski, mađarski, francuski i engleski umjetnici i umjetnice.

Na otvaranju će govoriti generalna konzulica Republike Hrvatske u Kotoru Jasminka Lončarević, vlasnik zbirke Duško Večerina, a izložbu će proglasiti otvorenom predsjednik Opšine Kotor Željko Aprcović. U programu će učestvovati mandolinski orkestar „Tripo Tomas”.

Izložba „Zbirka Večerina – Jadran nadahnuće”, koja se organizuje u susret prazniku opštine Kotor, biće ostvarena u saradnji Generalnog konzulata Republike Hrvatske, Opšine Kotor i OJU „Muzeji” uz finansijsku podršku Ministarstva vanjskih i evropskih poslova Republike Hrvatske.

Izložba će biti otvorena do 30. novembra.

OJU „MUZEJI” KOTOR