Najava otvaranja izložbe “Papirni novac iz fundusa Muzeja grada Perasta”

Povodom Dana Muzeja grada Perasta, 28. februara, Opštinska javna ustanova “Muzeji” Kotor organizuje izložbu “Papirni novac iz fundusa Muzeja grada Perasta”.

Na osnovu Programu zaštite kulturnih dobara za 2019. godinu, Ministarstvo kulture Crne Gore odobrilo je sredstva za konzervaciju i restauraciju papirnih novčanica iz fundusa Muzeja grada Perasta.

Na ovom projektu učestvovale su kustos-istoričar umjetnosti Aleksandra Simeunović i konzervator-restaurator Maja Uskoković, koje će na otvaranju govoriti o sprovedenim aktivnostima koje su omogućile značajan napredak u očuvanju i prezentaciji muzejskog fonda.

Izložbu će otvoriti Radojka Abramović, istoričar umjetnosti Pomorskog muzeja Crne Gore, dok će u muzičkom program učestvovati pijanista Dejan Krivokapić.

Otvaranje izložbe je u petak, 28. februara sa početkom u 19 sati.