NAJGLEDANIJA FRANCUSKA TELEVIZIJA TF1 SNIMALA NA RIMSKIM MOZAICIMA U RISNU

Ekipa najgledanije francuske televizije TF1 boravila je na Rimskim mozaicima u Risnu, gdje je snimala intervju i kadrove za reportažu o Crnoj Gori.

O kulturnom i istorijskom značaju ovog lokaliteta govorila je Bosiljka Bakočević, zaposlena u Opštinskoj javnoj ustanovi “Muzeji” Kotor, pod čijim patronatom se nalaze Rimski mozaici.

Interesovanje novinara iz Francuske potvrda je globalnog značaja Rimskih mozaika u Risnu, kao i adekvatne brige i promocije koje OJU “Muzeji” Kotor sprovodi prema ovom segmentu kulturne baštine.

Francuska televizija reportažu o Crnoj Gori snimaće od 17. do 26. maja u Kotoru, Budvi, Baru, Ulcinju, Cetinju i Skadarskom jezeru, a njen domaćin je Nacionalna turistička organizacija Crne Gore.