Oplemenjen prostor ispred Muzeja grada Perasta, Lapidarijuma i Rimskih mozaika

S ciljem redovnog održavanja organizacionih jedinica, kao i pripreme za turističku sezonu, Opštinska javna ustanova “Muzeji” Kotor je, pored niza aktivnosti koje su podrazumijevale sređivanje muzejskih, galerijskih i kancelarijskih prostora, uredila i eksterijer Muzeja grada Perasta, Rimskih mozaika u Risnu i Lapidarijuma u Starom gradu u Kotoru.

Nakon izvršenih higijenskih tretmana, učestalijih ove sezone usljed pandemije virusa COVID – 19, okolni prostor ovih reprezentativnih i za turiste privlačnih istorijskih građevina i lokaliteta, oplemenjen je mediteranskim ukrasnim biljem, a obezbijeđene su i odgovarajuće žardinjere.

Uređenje spoljašnjeg prostora trenutno se sprovodi i u Crkvi sv. Pavla u Kotoru.