Umjetnički radovi NVO „Slikarski uranak“ izloženi u Muzeju grada Perasta

Umjetnički radovi nevladine organizacije „Slikarski uranak“ iz Podgorice biće izloženi u galeriji Muzeja grada Perasta od 17. januara do 10. februara 2019. godine. Izložba se može pogledati svakog radnog dana od 9 do 14 časova.

Organizatorka i kustoskinja izložbe je Aleksandra Simeunović, istoričarka umjetnosti i muzejska savjetnica, zaposlena u Muzeju grada Perasta.

Nevladinu organizaciju „Slikarski uranak“ osnovao je 1993. godine Miloš Uskoković, profesor u penziji, u saradnji sa KPZ CG i ULUCG.

Muzeji Kotor - Galerija solidarnosti Muzeji Kotor - Galerija solidarnosti

„Slikarski uranak“ je međunarodna asocijacija stvaralaca koja ima preko 400 članova svih umjetničkih i naučnih profila.

Za proteklih 25 godina priređene su brojne manifestacije, poput umjetničkih kolonija, književnih večeri, izložbi i izleta širom Crne Gore, sa slikarskim i foto seansama, uz gostovanje članova iz regiona i cijelog svijeta.